oscarcinema.tk

ویل اسمیت 25 سپتامبر 1968 در شهر فیلادلفیا از ایالت پنسیلوانیا متولد شد. او دومین فرزند از چهار فرزند کارولین ( Caroline Smith ) و ویلارد اسمیت (( Willard Smith  صاحب کارخانه یخچال سازی است. ویل دارای یک خواهر بزرگتر و یک خواهر - برادر کوچکتر دوقلوست. او در غرب فیلادلفیا رشد کرد و دوستانش به خاطر روش های عجیب او برای فرار از مشکلات به او لقب " پرنس" داده بودند ...

سپس ویل در سال 1980 با تشکیل یک گروه موسیقی دو نفره به نام ( DJ JAZZY JEFF & THE FRESH PRINCE ) به همراه دوستش جف تونز ( Jeff Townes )  وارد عرصه ی موسیقی شد. زمانی که آهنگ های ساخته شده توسط گروه دو نفره ویل و جف به شهرت رسید ، او  شروع به خرج کردن مبالغ هنگفتی برای خرید خانه ، ماشین و جواهرات نمود.
اما ویل اسمیت همچنان در انتظار پیشرفت بود  تا سال 1989 که به او پیشنهاد کار در یک برنامه طنز تلویزیونی شد ، اسمیت و شبکه NBC از این طرح استقبال کردند و به این شکل برنامه ای به نام THE FRESH PRINCE OF BEL_AIR به مدت 5 سال ( 1991 الی 1996 ) از شبکه ی NBC پخش شد. طرح سریال بسیار ساده بود و اکثر بازی ها توسط ویل اسمیت صورت می گرفت. در این سال ها با پخش سریال ویل اسمیت از تلویزیون و بازی او در چند فیلم سینمایی شهرت او افزایش یافت. اما ویل اسمیت با بازی زیبا و کم نظیر خود در فیلم حادثه ای پسران بد ( Bad Boys ) به همراه مارتین لارنس به اوج شهرت هنری خود رسید.
او در 9 می 1992 با شری زامپینو ازدواج کرد اما این پیوند زیاد ماندگار نبود و در سال 1995 به جدایی کشیده شد که در این زمان آن ها دارای یک پسر به نام ویلارد بودند  بعد از 2 سال ویل اسمیت در 31 دسامبر 1997 با جادا پینکت ازدواج کرد که حاصل این ازدواج نیز دو فرزند می باشد یک پس و یک دختر.
ویل اسمیت از معدود بازیگران سینماست که در سه حوزه هنری سینما ، موسیقی و تلویزیون موفق بوده است.

 

اطلاعات شخصی :

نام کامل : Willard Christopher Smith Jr

تاریخ تولد : ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۸

محل تولد : Pennsylvania , Philadelphia , USA

قد : ۱۸۸ سانتی متر

همسر : جادا پینکت اسمیت ( JADA PINKETT SMITH )

افتخارات : نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم علی ( ۲۰۰۱ )

 

فیلموگرافی برگزیده :

Wild Wild West
I.Robot
Men in black I
Men in black II
Bad boys I
Bad boys II
ALI
Made in America
Enemy of the state
Shark tale
Hitch
The pursuit of happiness
I am a legend
Welcome to hollywood

نوشته شده توسط اسماعيل در ساعت ۲۳:۵۶ بعد از ظهر | لینک  |